• تاریخ انتشار : 1400/09/01 - 09:51
  • تعداد بازدید : 27
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آغاز احداث ساختمان کتابخانه دانشکده علوم قرآنی سبزوار با همت خیران شهرستان

مراسم کلنگ زنی احداث کتابخانه دانشکده علوم قرآنی سبزوار با حضور خیرین شهرستان برگزار گردید.

به گزارش ایحاء از سبزوار، مراسم کلنگ زنی احداث کتابخانه دانشکده علوم قرآنی سبزوار با حضور مسئولان دانشکده و خیران شهرستان سبزار برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر علی عربی عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی سبزوار، با بیان اینکه اولین آیاتی که بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نازل گردید در خصوص کتاب و علم بوده نکاتی را در خصوص اهمیت کتاب و جایگاه وقف در دین اسلام ارائه نمود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد وحید، پدر بزرگوار شهید دانشجو سعید وحید و رییس هیات مدیره بنیاد خیرین دانشگاه ساز قرآن و عترت و از اساتید مدعو دانشکده علوم قرآنی سبزوار با قرائت آیه شریفه و ننزّل من الْقرْآن ما هو شفاءٌ و رحْمةٌ للْمؤْمنین و لا یزید الظّالمین إلّا خساراً»  قرآن را عامل آرامش و درمان همه بیماری ها عنوان کرد و احداث دانشکده علوم قرآنی در شهرستان سبزوار را مایه مباهات و افتخار دانست.

در ادامه دکتر محمدرضا  برکات رئیس دانشکده علوم قرآنی سبزوار ضمن ارایه گزارشی از روند احداث دانشکده که با همت خیران احداث گردید، گفت: کتابخانه دانشکده در حال حاضر حدود 20000 جلد کتاب دارد که بخاطر کمبود فضا بیش از نیمی از کتاب ها در انبار نگهداری می شود و قابل دسترسی برای مراجعین نیست. با احداث این ساختمان از این پس دانشجویان و علاقه مندان می توانند به کتب مورد نیاز خود براحتی دسترسی یابند.

در پایان خیران شهرستان درخصوص تأمین هزینه های اولیه پروژه قول مساعد دادند و کلنگ احداث ساختمان کتابخانه تخصصی علوم قرآن و حدیث به نام شهید سعید وحید بر زمین خورد.

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5655
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید