• تاریخ انتشار : 1400/09/03 - 12:10
  • تعداد بازدید : 14
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

انتشار چهارمین شماره فصلنامه علمی «قرآن، فرهنگ و تمدن»

چهارمین شماره فصلنامه علمی «قرآن، فرهنگ و تمدن» از سوی دانشکده علوم قرآنی اصفهان منتشر شد.

به گزارش ایحا از اصفهان، چهارمین شماره فصل‌نامه علمی «قرآن، فرهنگ و تمدن» از سوی دانشکده علوم قرآنی اصفهان منتشر شد.

این مجله که در قالب فصل نامه و به صورت الکترونیک انتشار می یابد، پذیرای مقالات علمی پژوهشی اساتید و دانشجویان حوزه و دانشگاه می باشد.

در این فصل نامه مقالاتی که به  بررسی نقش قرآن و علوم قرآنی به طرق مختلف در شکل گیری و پیشرفت تمدن اسلامی  پرداخته باشند  مورد  پذیرش قرار گرفته است.

اساتید، پژوهشگران و علاقه مندان می توانند جهت مطالعه و همچنین ارسال مقالات خود از طریق درگاه الکترونیکی این مجله به آدرس : qcc.quran.ac.ir اقدام فرمایند.

لازم به ذکر است فایل مجله مذکور در پیوست این خبر می باشد.

این فصل نامه دارای دسترسی آزاد است. فایل PDF متن تمام مقالات منتشر شده در سایت نشریه موجود است که علاقه مندان می‌توانند به صورت رایگان آن را دانلود نمایند.

«مبانی فکری هندسه در هنر اسلامی(از دیدگاه قرآن،احادیث،فلسفه)» با نگارش دکتر زهرا پور شعبانیان ، «در آمدی بر مولفه های تاریخ نگاری قرآن» با نگارش خانم مریم صبری و آقای یعقوب پناهی، «بررسی ویژگی کارگزاران تمدن ساز در قرآن(با تاکید بر کارگزان حکومتگر)» با نگارش  دکتر اصغر منتظر القائم و خانم زهرا سلیمانی، «تاثیر عنصر زیبایی شناسی قرآنی بر تقویت ارزش های انسانی و تمدنی(با تاکید بر مسئله شهرنشینی)» با نگارش اقای دکتر علیرضا کاوند، «عوامل و موانع تعمیق باورهای دینی در فرهنگ عمومی جامعه(مطالعه موردی، رویکرد شهید مطهری به دین،با تکیه بر ایات قرآن کریم)» با نگارش سید مصطفی طباطبائی، «برنامه ریزی و طراحی الگوی قرآنی"شهر طیب" منطبق با گام دوم انقلاب، در تحقق کالبدی تمدن سازی نوین اسلامی» با نگارش دکتر احسان خیام باشی؛ مقالات این شماره از نشریه می باشند.

شماره شاپا الکترونیک فصلنامه 2783- 3356 است. شاپا، کوته‌نوشت شماره استاندارد بین‌المللی پیانیدها (issn)، عددی 8 رقمی و منحصربه‌فرد است که برای تشخیص و شناسایی نشریات ادواری به‌کار می‌رود.

طبق استاندارد ایزو 3297، شاپا به نشریات ادواری تعلق دارد. نشریات ادواری، نشریاتی هستند که به‌طور مسلسل و در فاصله زمانی معین یا نامعین به‌طور نامحدود منتشر می‌شوند. مجلات، روزنامه‌ها، سالنامه‌ها، یادبودها، و خلاصه مذاکرات از انواع نشریات ادواری هستند.

 

   • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5689
کلمات کلیدی

فایل ها

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید