• تاریخ انتشار : 1400/09/01 - 09:43
  • تعداد بازدید : 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری محفل انس با قرآن بمناسبت گرامیداشت هفته‌ قرآن ودانشگاه در خوی

محفل انس با قرآن کریم بمناسبت گرامیداشت هفته قرآن و دانشگاه از سوی دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد.

به گزارش ایحا از خوی، محفل انس با قرآن کریم بمناسبت گرامیداشت هفته قرآن و دانشگاه از سوی امور فرهنگی دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد.

درابتدای این محفل آقای یاسرصحرایی قاری برتر استانی و دانشجوی دانشکده علوم قرآنی خوی به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت.

درادامه دکترعسگربابازاده اقدم رئیس دانشکده علوم قرآنی خوی ضمن گرامیداشت هفته قرآن ودانشگاه ، قرآن این معجزه‌ جاویدان را عامل هدایت و سعادت بشری عنوان کرد و افزود: تفکر وتامل عمیق در اعجاز قرآن مسئله و سوالی است که دانشجویان علوم قرآنی بایستی در مرحله جوابگویی واثبات این مهم برآیند.

وی درادامه به ذکر جنبه های اعجاز قرآن پرداخته و اعجاز معنوی و لفظی را از ابعاد مهم اعجاز قرآن برشمرد.

دکتر بابازاده اقدم اظهار کرد: اعجاز معنوی(معرفتی ) همان تفسیر و حوزه معنایی و مفهومی قرآن می باشد واعجاز لفظی قرآن، جذاب و زبان علمی ریاضی گونه آن است. جنبه اعجاز لفظی قرآن از بدو نزول تا به امروز عامل رجحان و برتری قرآن نسبت به سایر انواع همجنس خود بوده و نقش کلیدی در معجزه بودن این کتاب آسمانی را دارا می باشد.

رئیس دانشکده علوم قرآنی خوی در پایان جنبه های لفظی تعدادی از سوره های قرآن از جمله سوره مریم و تکویر را بیان کرده و تحقیق و تفحص در جنبه های اعجاز لفظی قرآن را امری مهم وحیاتی برای درک محتوای این معجزه‌ جاویدان برشمرد.

 

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5650
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید