• تاریخ انتشار : 1400/08/24 - 13:28
  • تعداد بازدید : 44
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از سوی مدیر کتابخانه ها و انتشارات مطرح شد:

تشریح برنامه های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در هفته کتاب و کتابخوانی

مدیر کتابخانه ها و انتشارات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به تشریح برنامه های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی این دانشگاه در هفته کتاب پرداخت.

به گزارش ایحا، روح الله متقی نیک، مدیر کتاب خانه ها و انتشارات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، در گفت و گویی به تشریح برنامه های تدوین شده در هفته کتاب، گفت: هفته کتاب فرصت ویژه‌ای برای کتابخانه‌های دانشگاه است تا به ترویج مطالعه و کتاب‌خوانی بپردازند؛ همچنین، زمان مناسبی است که دانشجویان نسبت به موضوع کتاب و ارتباط با این یار مهربان و میزان مطالعه، خودارزیابی و برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: به همین مناسبت و بر اساس برنامه گام بندی دوساله دانشگاه، هفته کتاب امسال را با هدف ترویج بیشتر کتاب خوانی و آشنایی بیشتر با کتابخانه ها با برنامه های متنوعی پیگیری می کنیم.

مدیر کتابخانه ها و انتشارات دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم با اشاره به اینکه در این هفته ده ها برنامه آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و مسابقه در کتاب خانه های علوم قرآنی برای مخاطبین کتاب دوست اجرا می شود، اظهار داشت: برگزاری کارگاه آموزشی کار در محیط نرم افزار های کاربردی در حوزه قرآن و حدیث، کارگاه های مهارت افزایی ویژه دانشجویان، نشست های معرفی کتاب های تازه تألیف، برگزاری کارگاه های نقد کتاب، برگزاری کارگاه جستجو در منابع اطلاعاتی نور مگز، پخش و توزیع کلیپ های آموزش نور، تهیه ویترین تألیفات و آثار اعضای هیأت علمی در هر دانشکده، برگزاری کارگاه معرفی پایگاه های پژوهشی و درگاه های جست و جو و ... از جمله مهمترین برنامه ها در این هفته می باشد.

وی افزود: به همین مناسبت کتابداران به معرفی کتابخانه دیجیتال دانشگاه با بیش از 10 هزار عنوان کتاب و پایان نامه و نسخه خطی، درگاه فروشگاه کتاب دانشگاه با بیش از 100 عنوان کتاب و اپلیکیشن کتاب خوان دانشگاه در کتاب خانه قائمیه پرداختند.

متقی نیک گفت: مدیریت کتابخانه ها و انتشارات دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم با هدف تقویت منابع کتاب خانه ها؛ طرح اهدای کتاب و وقف کتاب را در کلیه کتاب خانه های دانشکده ها اجرا کرد و همچنین در این هفته ضمن ثبت نام و عضویت رایگان در کتاب خانه ها اقدام به بخشودگی کلیه جرایم دیرکرد کتاب نمود.

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5593
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید