• تاریخ انتشار : 1400/09/01 - 09:45
  • تعداد بازدید : 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دیدار مسئولان دانشکده علوم قرآنی خوی با امام جمعه شهرستان

مسئولان دانشکده علوم قرآنی خوی با حجت الاسلام قاسم خانی دیدار کردند.

دیدار با امام جمعه

به گزارش ایحا ازخوی، دکتر عسگر بابازاده اقدم رئیس دانشکده علوم قرآنی خوی و دیگر مسئولان این دانشکده با حجت الاسلام والمسلمین قاسم خانی امام جمعه شهرستان خوی دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار دکترعسگر بابازاده اقدم بر اهمیت و توجه جدی مسئولان استان به اشاعه فرهنگ و مفاهیم  قرآنی تأکید کرد و افزود: قرآن ومضامین بلند پایه آن بایستی سرلوحه و سرمشق جامعه اسلامی و انسانی باشد.

وی همچنین وجود و حضور ائمه جماعت را نعمتی بزرگ و ارزشمند برای ایران اسلامی قلمداد نموده و حمایت و پشتیبانی مردم درتمامی اعصار از این نیروهای عظیم و مردمی را امری مهم عنوان کرد .

درادامه این دیدار کارشناس فرهنگی دانشکده نیز ضمن تشریح برنامه ها و ظرفیت های فرهنگی دانشکده ، به بیان پیشنهاداتی در خصوص تعامل و همکاری دانشجویان ومسئولان دانشکده در برگزاری مراسمات و مناسبات ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان خوی پرداخت و اظهار کرد: با عنایت به همکاری و ارتباط خوب حوزه های علمیه شهرستان با دانشکده علوم قرآنی، برگزاری برنامه ها و مناسبت های مشترک و  متعدد فرهنگی و مذهبی در سطح شهرستانی و استانی می تواند در گسترش ارتباط حوزه و دانشگاه موثر بوده و برای جامعه قرآنی شهرستان مفید واقع شود .

وی همچنین استفاده از ظرفیت های دانشجویان بعنوان مروج فرهنگی در مدارس و حوزه های علمیه را در تبلیغ فرهنگ قرآنی در بین نسل جوان و پویای جامعه بسیار مثمرثمر تلقی نمود .

در ادامه دیدار حجت الاسلام والمسلمین قاسم خانی، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، تعامل دوسویه بین دانشگاه ها و مراکز فرهنگی را امری مهم قلمداد نموده و استفاده از ظرفیت های اصحاب رسانه در تبلیغات و معرفی دانشکده علوم قآنی خوی در سطح شهرستان و استان را مهم عنوان کرد.

وی افزود: ارتباط و همکاری و استفاده از ظرفیت شخصیت های فرهنگی و مذهبی سطح شهرستان مفیده بوده و درتعالی فرهنگ قرآنی اسلامی بسیار موثر خواهد بود .

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5654
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید