• تاریخ انتشار : 1400/04/29 - 12:35
  • تعداد بازدید : 121
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
از سوی عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی تهران،

شیوه نامه نحوه نگارش پایان نامه یا رساله دکتری منتشر شد

شیوه نامه نحوه نگارش پایان نامه یا رساله دکتری از سوی دکتر اخوان مقدم منتشر شد.

به گزارش ایحاء از تهران، دکتر زهره اخوان مقدم استادیار دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم  با اعلام این خبر گفت: کتاب «نگارش رساله دکتری؛ نحوه برنامه‌ریزی، تدوین، نگارش و تکمیل پایان‌نامه یا رساله دکتری» نوشته پاتریک دانلیوی و همکاران است که با همکاری سیدضیاءالدین علیانسب و سیدمجید نبوی ترجمه شده و از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی به چاپ رسیده است. 


عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی تهران، افزود: کتاب «نگارش رساله دکتری؛ نحوه برنامه‌ریزی، تدوین، نگارش و تکمیل پایان‌نامه یا رساله دکتری» از سری کتاب‌های حوزه روش تحقیق و پژوهش است که به طور خاص به دنبال تبیین اصول و شیوه نامه نگارش پایان‌نامه و رساله دکتری و در نهایت چاپ مقاله مرتبط با آن است که به همت پاتریک دانلیوی و همکاران وی به نگارش درآمده که به زبان فارسی ترجمه شد و از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی به زیور طبع آراسته شده است.

وی افزود: عنوان اصلی کتاب حاضر  Authoring a Phd : how to plan, draft, write, and finish a doctoral thesis or dissertation است که در سال 2003 و توسط انتشارات پالگریو مک میلان (macmillan Palgrave) به چاپ رسیده است.

اخوان در ادامه گفت: کتاب حاضر از 9 بخش تشکیل شده که هر بخش توسط یک پژوهشگر نگاشته شده است. بخش اول در رابطه با «نویسنده شدن» و اینکه نویسندگی فراتر از نوشتن محسوب می‌شود، سخن به میان آمده است. بخش دوم به «بررسی ساختار کلی پایان‌نامه» می‌پردازد. «برنامه‌ریزی پایان‌نامه‌ای منسجم:ساختار کلان» محور بحث بخش سوم است. عنوان بخش چهارم «سازماندهی فصل یا مقاله: ساختار خرد» است. بخش پنجم به « واضح نویسی؛ مسائل مربوط به سبک و ارجاع دهی» می‌پردازد. بخش ششم این اثر در رابطه با «نگارش متن و مدیریت فرایند نگارش» است. بخش هفتم به «ارائه بصری اطلاعات مهم؛ دادهها، نمودارها و تصاویر» می‌پردازد. دربخش هشتم سخن از «پایان بازی؛ تکمیل رساله دکتری» سخن به میان می‌آید و در نهایت محور بخش نهم «چاپ مقاله» و مطالب مرتبط با آن است.

وی افزود: کتاب «نگارش رساله دکتری؛ نحوه برنامه‌ریزی، تدوین، نگارش و تکمیل پایان‌نامه یا رساله دکتری» به همت جهاد دانشگاهی اراک در سال 1400 و در 350 صفحه منتشر شده است و قیمت نسخه کاغذی آن 30 هزار تومان است. البته فایل pdf آن به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند فایل پی دی اف این اثر را از سایت انتشارات جهاد دانشگاهی دریافت کنند.


  • گروه خبری : مهمترین اخبار
  • کد خبر : 5162
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید