• تاریخ انتشار : 1400/09/03 - 13:43
  • تعداد بازدید : 13
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بمناسبت هفته کتاب وکتابخوانی،

نشست نقد کتاب در دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد

نشست نقد کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی در دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد.

نشست نقد کتاب

به گزارش ایحا ازخوی، نشست نقد کتاب «الگوهای ارزیابی ترجمه»، توسط دکتر عسگر بابازاده اقدم رئیس دانشکده علوم قرآنی خوی بصورت مجازی برگزارشد .

دکتر بابازاده اقدم در ابتدای جلسه به بیان چکیده و مقدمه کتاب پرداخت و بیان مساله را از مهمترین اصولی برشمرد که درتالیف و نگارش کتاب و مقاله بدان توجه می شود .

وی نام کتاب، موضوع و نویسنده کتاب را از موارد مهم در معرفی کتاب برشمرد و افزود: پس از آن، معرفی نویسندگان حائز اهمیت می باشد و در ارزیابی ساختاری کتاب؛ طرح جلد، عنوان کتاب، صفحه آرایی و زبان نگارش از مولفه های اصلی ساختار کتاب هستند.

درادامه نشست ،نگارش کتاب و ارزیابی محتوایی کتاب مورد بحث قرارگرفت وتعداد فصول و عناوین فصول کتاب بررسی و تبین شد

دکتربابازاده اقدم ضمن اشاره به جامعیت و روزآمدی در مبحث نگارش کتاب و پوشش حداکثری موضوع و استفاده ازمجلات و منابع هسته موضوع و میزان سرآمدی و فراتربودن آن موضوع نسبت به موارد مشابه را از اصول اساسی در به روز بودن مبحث نگارش کتاب برشمرد.

وی توان استنادی کتاب در کیفیت مطالب درمقایسه با منابع پیشین وامانتداری واستفاده صحیح ازمنابع را از دیگر مباحث مهم درنگارش کتاب عنوان کرد.
رئیس دانشکده علوم قرآنی خوی در ادامه به طرح سوال های جدید و افق های تازه اشاره کرد و گفت: توجه به ویژگی های مخاطبان و جلب و حفظ توجه مخاطبان وهمچنین ایجاد فرصت تامل درک مطلب برای خوانندگان، از مهمترین عوامل توان آموزشی کتاب می باشند.

وی درپایان مباحث میزان مطابقت محتوای علمی کتاب با مبانی و اصول اسلامی و همچنین میزان مطابقت اثر با سرفصل های مصوب وزارت علوم و کابرد اثر دربرنامه های آموزشی را از دیگر مسائل در زمینه مورد بحث بیان کرد.


 

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5674
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید