• تاریخ انتشار : 1401/03/30 - 09:32
  • تعداد بازدید : 169
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
با حضور نماینده دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم،

از برترین های المپیاد علمی دانشجویی کشور تقدیر شد

با حضور وزیر علوم، از نفرات برتر بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور تقدیر شد.

به گزارش ایحا از شیراز، در مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی با حضور محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در محل سازمان سنجش آموزش کشور از خانم محدثه کشاورزی دانشجوی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم رتبه سوم در رشته الهیات و معارف اسلامی تقدیر شد.

وی در گفت و گو با خبرنگار ایحا اظهار کرد: خداوند را شاکر هستم که مرا در مسیر قرآن و نور اهل بیت قرار داد ان شاء الله تا آخر حیات توفیق خادمی قرآن را داشته باشم. از همان ابتدای کودکی که خواندن و نوشتن را آموختم علاقه ی بسیار زیادی به خواندن داستان های قرآنی داشتم که البته در این امر تشویق پدرم نیز بسیار تاثیر گذار بود. مقطع متوسطه اول و دوم را در مدرسه استعدادهای درخشان مشغول به تحصیل بودم در متوسطه دوم رشته تجربی را انتخاب کردم اما همچنان علاقه ی زیادی به مطالعه ی کتب مذهبی و اعتقادی داشتم اما در وجودم احساس میکردم که باید این مسیر را جدی تر دنبال کنم.در مدارس تیزهوشان متاسفانه علوم انسانی جایگاهی ندارد و این یک خلا است که اگر از این ظرفیت در جهت کشف و پرورش استعداد در زمینه علوم انسانی استفاده شود شاهد نتایج درخشانی خواهیم بود.

وی در خصوص انتخاب رشته علوم قرآن و حدیث گفت: من در کنکور علوم تجربی شرکت کردم اما زمانی که باید انتخاب رشته را انجام میدادم تصمیم قطعی خود را گرفتم و رشته علوم قرآن و حدیث در دانشکده علوم قرآنی شیراز جزء اولویت هایم بود. بحمدلله نتایج انتخاب رشته که آمد در این رشته پذیرفته شدم. از همان ابتدا که وارد دانشکده شدم تصمیم گرفتم بهترین عملکرد را داشته باشم و از همان ترم اول از دانشجویانی که سال های گذشته در المپیاد شرکت کرده بودند پرس و جو میکردم و اطلاعات خود را درباره منابع و نحوه برگزاری المپیاد علمی دانشجویی تکمیل می کردم. در طول دوران تحصیل در کنار دانش اندوزی به فعالیت در انجمن علمی و بسیج دانشجویی دانشکده مشغول فعالیت بودم که الحمدلله برایم برکات زیادی داشت.

کشاورزی در خصوص نحوه برگزاری المپیاد اظهار کرد: المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز در دو مرحله و بصورت تشریحی برگزار می شود .در مرحله اول المپیاد در قطب 7 کشور رتبه اول را کسب کردم و در مرحله دوم المپیاد که رقابت بین برگزیدگان مرحله اول و 15 نفر برتر آزمون ارشد برگزار شد ، رتبه سوم کشوری و مدال برنز را کسب کردم.

وی افزود: المپیاد برای بنده بیشتر محکی بود تا با دانشجویان هم رشته ام سنجیده شوم.در طول ترم های تحصیلی سعی کردم که مطالب را به خوبی برای خودم تفهیم کنم .تنها حفظ کردن مطالب کتاب و جزوات ثمر چندانی در بر نخواهد داشت. دانشجویانی که قصد شرکت در المپیاد را دارند، لازم است مطالعات پیوسته داشته باشد تا بهترین نتیجه را کسب کنند. در دانشکده به لطف خدا اساتید موفق و با سطح علمی بالا داریم که وجودشان انگیزه ای است برای اینکه در دانشجویان روحیه خودباوری بوجود آید و پیشگامان رشته علوم قرآن و حدیث باشند. از زحمات تک تک اساتید بزرگوار نهایت تشکر را دارم .

دانشجوی دانشکده علوم قرآنی شیراز در ادامه درخصوص تاثیر و نقش اطرافیان در این موفقیت بیان کرد: برای رسیدن به این موفقیت عوامل زیادی دخیل بودند.بدون  شک یکی از مهمترین عوامل لطف خداوند و اهل بیت بود که در تمام این مسیر با تمام وجود آن را حس کردم. حمایت های دانشگاه خصوصا اساتید و رئیس محترم دانشکده، دکتر روستایی تاثیر بسزایی داشت. پدر و مادر عزیزم نیز با حمایت ها و تشویق های دل گرم کنندشان پیمودن این مسیر را برایم هموارتر کردند.

محدثه کشاورزی برگزاری دوره های مختلف از سوی دانشگاه در طول دوران تحصیلی را بسیار تاثیرگذار و مثبت ارزیابی کرد و افزود: یکی از بهترین دوره ها، دوره طرح ولایت بود. طرح ولایت چله نشینی علمی و معرفتی است در جوار امام رضا(ع) که در مدت چهل روز فراگیران با مبانی اندیشه اسلامی آشنا می شوند. مباحث این دوره مکمل مطالبی بود که در دانشگاه آموخته بودم و خلا هایی که را که احساس میکردم را پر میکردند که هنوز پس از گذشت زمان زیادی از سپری شدن دوره، برکات و نتایج این معارف ناب را هم در اندیشه و هم در زندگی ام احساس میکنم و به نظرم دانشجویان علوم قرآنی بایسته است این مباحث را بیاموزند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم بتوانم با پیمودن مسیر قرآن و اهل بیت شکرگزار نعماتی که خداوند به من عطا کرده باشم و بتوانم این معارف ناب را به حقیقت جویان انتقال دهم و تاثیری هرچند کوچک در رسیدن به تمدن نوین اسلامی داشته باشم.

  • گروه خبری : مهمترین اخبار,کل اخبار
  • کد خبر : 6765
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید