• تاریخ انتشار : 1401/04/15 - 11:17
  • تعداد بازدید : 87
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جلسه مسئولان دانشکده علوم قرآنی قم با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم

حجت الاسلام والمسلمین رحمان عشریه رئیس دانشکده علوم قرآنی قم و دیگر مسئولان این دانشکده ضمن حضور در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با حجت السلام والمسلمین اسکندری دیدار کردند.

به گزارش ایحا از قم،حجت الاسلام والمسلمین رحمان عشریه رئیس دانشکده علوم قرآنی قم، مدیر پشتیبانی و توسعه و کارشناس روابط عمومی دانشکده به همراه مدیر مالی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حجت الاسلام عباس اسکندری مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم دیدار کرد.

در این جلسه حجت الاسلام عشریه گزارشی از شرایط فعلی و فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و قرآنی را ارائه کرد.

وی ضمن تأکید بر افزایش همکاری این دو مجموعه، از تلاش ها و مساعدت های اداره کل در جهت رفع موانع و توسعه تعاملات دانشکده و اوقاف به خصوص در برنامه های فرهنگی، تقدیر کرد.

عشریه بیان کرد : با توجه به محدودیت‌هایی که دانشکده علوم قرآنی دارد لازم است اداره کل اوقاف و امور خیریه قم حمایت بیشتری از این دانشکده داشته باشد.

در ادامه  محسن محزون مدیر مالی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به بسترهای مشترک بین دانشکده و اداره کل اوقاف و امور خیریه قم گفت: با توجه به وجود بسترهای مشترک، این دو مجموعه می‌توانند با یکدیگر تعامل خوبی داشته باشند؛ هم دانشکده می تواند در برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و تبلیغی اوقاف کمک کند و هم اوقاف می‌تواند دانشکده را در برنامه‌هایش یاری رساند.

در ادامه سید قوام قاسمیان مدیر توسعه و پشتیبانی دانشکده علوم قرآنی قم ضمن بیان زمینه های همکاری درخواست مساعدت در تبلیغات جذب دانشجو را مطرح نمود و خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت جذب دانشجوی قرآنی لازم است اداره کل اوقاف و امور خیریه با امکانات رسانه ای خود و ارتباط خوب با جامعه قرآنی دانشکده را در این زمینه یاری کند تا خبر جذب دانشجو در این دانشکده به همه علاقمندان برسد و دانشجویان مستعد و علاقمند در زمینه علوم قرآنی جذب شوند.

حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم نیز ضمن قدردانی از فعالیت های قرآنی دانشکده در سطح استان، بر انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی مشترک و همچنین رفع موانع احتمالی در مسیر تعلیم قرآنی جوانان در استان، تأکید کرد.

وی وجود این دانشکده را بسیار ارزشمند خواند و اظهار کرد: هر یک از ما باید به اندازه توان خود برای ارتقاء و پیشرفت دانشکده علوم قرآنی به عنوان یکی از مجموعه های وابسته به سازمان اوقاف تلاش کنیم مخصوصا که این دانشکده مزین به نام قرآن است و خدمت به این دانشکده خدمت به قرآن است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم در ادامه راهکارهایی جهت غنای برنامه های فرهنگی دانشکده و معرفی دانشکده به جامعه قرآنی ارائه کرد که از جمله آنها سوق دادن برخی برنامه های فرهنگی دانشکده به امامزاده ها بود تا با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه اجرای این برنامه ها برای عموم علاقمندان قابل بهره برداری و در معرفی دانشکده نیز موثر باشد.

در این جلسه ظرفیت های اداره کل اوقاف و امور خیریه درباره تبلیغات و معرفی دانشکده جهت جذب دانشجو نیز بررسی شد و هماهنگی های لازم در این خصوص به عمل آمد.

 

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 7866
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید