• تاریخ انتشار : 1401/06/16 - 13:25
  • تعداد بازدید : 98
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
حجت الاسلام نقیب در جمع روسای دانشکده های علوم قرآنی :

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم آماده برگزاری حضوری کلاس ها در تمامی مقاطع تحصیلی

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بر آمادگی کامل دانشگاه برای سال تحصیلی جدید تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم چهارشنبه 16 شهریورماه در جمع معاونان و مدیران ستادی و همچنین رؤسای دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ، به تشریح اقدامات مهم دانشگاه در آستانه بازگشایی دانشگاه ها و آغاز سال تحصیلی جدید پرداخت.

وی در ابتدا با گرامیداشت یاد و خاطره اساتید و فرهیختگان درگذشته دانشگاه در ایام کرونا و بعد آن، از خداوند متعال  برای آنان غفران و رحمت الهی را مسئلت نمود.

حجت الاسلام نقیب با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: امسال با توجه به اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کلیه کلاس ها در تمامی مقاطع تحصیلی حضوری خواهد بود.

وی تأکید کرد: کلیه دانشکده های علوم قرآنی جهت حضور پرشور دانشجویان و اساتید محترم، آمادگی های لازم را داشته باشند. توجه به امکانات آموزشی نظیر کلاس ها ، کتابخانه ها، سایت ها و همچنین امکانات رفاهی همچون خوابگاه ها، سالن های ورزشی، سلف های غذا و ... در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به هزینه های بالای تغذیه، کلاس ها، تأسیسات و ... از کلیه دانشکده ها خواست نسبت به رعایت اصل صرفه جویی در تمامی زمینه ها توجه ویژه داشته باشند.

نقیب با اشاره به ظرفیت های موجود در دانشگاه، استفاده از ظرفیت کار دانشجویی در برخی از فعالیت های دانشگاه به خصوص بخش هایی که به صورت فصلی فعال هستند، تأکید کرد.

وی گفت: یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین راه ها در جهت حل مسائل دانشکده به خصوص در مسائل بودجه ای، استفاده از ظرفیت سفرهای استانی ریاست جمهوری و همچنین رایزنی ها و تعاملات در سطح استان به خصوص با نمایندگان مجلس، استاندار، ائمه جمعه و ... می باشد.

حجت الاسلام نقیب با بیان اینکه حدوداً پنجاه درصد از بودجه دانشگاه ها در دنیا از درآمد های اختصاصی است ، اظهار کرد: در نشست رؤسای دانشگاه های سراسر کشور، بر درامد اختصاصی دانشگاه ها از منابع و ظرفیت های موجود از سوی وزارت علوم تأکید شد. ما نیز همچون سایر دانشگاه های کشور نسبت به این امر موظف هستیم.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه درخصوص رسیدگی به رفاهیات کارکنان هیأت علمی و غیرهیأت علمی گفت: با وجود مشکلاتی که همواره در زمینه تأمین بودجه های مورد نیاز داشته ایم، اما همواره پیگیر مسائل مربوط به رفاه کارکنان همچون همسان سازی رتبه اعضای محترم هیأت علمی بوده و هستیم.

در ادامه این نشست هریک از روسا به بیان برخی از نقطه نظرات، پیشنهادات، انتقادات و همچنین بیان برخی از موانع و مشکلات دانشکده ها پرداختند.

توجه به کسب رتبه های علمی از طریق تألیف مقالات ، رسیدگی به مشلات خوابگاهی، تأسیسات و ...، تهیه منشور اخلاق دانشجویی ، پشتیبانی در زمینه تغذیه دانشجویان،  رفاهیات کارکنان، راه اندازی رشته های مجازی، همسان سازی رتبه بندی اعضای هیأت علمی، استفاده از ظرفیت علمی دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه و ... از جمله مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

  • گروه خبری : مهمترین اخبار,کل اخبار
  • کد خبر : 7977
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید