• تاریخ انتشار : 1400/10/15 - 14:43
  • تعداد بازدید : 150
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست علمی سیره اخلاقی و اجتماعی حضرت فاطمه سلام الله علیها در میبد برگزار شد

نشست علمی سیره اخلاقی و اجتماعی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.

به گزارش ایحا از میبد، نشست علمی سیره اخلاقی و اجتماعی حضرت فاطمه سلام الله علیها با سخنرانی دکتر مصطفی دهقانی فیروزآبادی عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی میبد به صورت مجازی برگزارشد.
 
وی اظهار کرد: در این حوزه مباحث از طریق دو دیدگاه اخلاقی و اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد. حضرت زهرا سلام الله علیها شخصیت بزرگواری می باشند که دختر پیامبر (ص) و همسر حضرت علی(ع ) که جانشین پیامبر است و مادر ائمه اطهار علیهم السلام هستند. ایشان نمونه یک الگوی کامل نه تنها برای بانوان که برای همه می باشند.
 
دکتر دهقانی افزود: حضرت زهرا (س) با توجه به اینکه سیده نساء العالمین خوانده می شوند از اول خلقت حضرت آدم تا پایان این جهان برترین زنان دو جهان هستند .
 
وی با اشاره به ویژگی های بارز حضرت ااظهار کرد: از جمله ویژگی های بارز حضرت سلام الله علیها، ایمان متعالی و اخلاص که ذیل مباحث ایمانی قرار گرفته، می باشد . ایشان به لحاظ ایمان و اعتقاد و بندگی و شناخت خداوند در مرتبه رفیعی قرار گرفته اند که بعد از پیامبر (ص) جبرئیل امین با حضرت صحبت می کردند و یکی از القابشان محدثه است. و این نیست جز بحث اخلاص حضرت که تنها برای خدا کار انجام می دادند و هدایت می کردند.
 
عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی میبد خاطرنشان کرد: در سوره انسان، حضرت با توجه به همه روایت هایی که وجود دارد، نهایت انفاق خود را دارند که ثمره ایمان و اخلاصی است که از درگاه الهی نشات گرفته است. حضرت زهرا یک شخصیت جهانی و یک شخصیت بینا مذهبی است. در منابع اهل سنت نیز  اینکه ایشان برترین زنان دو عالم هستند بیان شده است.
 

 

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5997
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید