• تاریخ انتشار : 1401/06/16 - 18:40
  • تعداد بازدید : 110
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دکتر نقیب در جمع اساتید دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:

پیشرفت علمی دانشگاه منوط به ارتقاء فعالیت های پژوهشی و علمی اساتید و دانشجویان است

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برارتقاء سطح علمی اساتید و اعضای هیأت علمی این دانشگاه تأکید کرد.

به گزارش ایحا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات انجام شده در دانشگاه پرداخت.

وی مهمترین راه پیشرفت دانشگاه را ارتقاء سطع علمی با افزایش فعالیت های پژوهشی اعضای محترم هیأت علمی عنوان کرد و افزود: درحال حاضر شرایط دانشگاه برای ایجاد پژوهش های اساتید شرایط بسیار ایده آل و مناسبی است. آمار تعداد مقالات دانشگاه نشان از پیشرفت چشمگیر دانشگاه در این زمینه است. برای مثال از سال 87 تا 97 ، حدود 200 مقاله علمی پژوهشی از دانشگاه منتشر شده است اما الان سالی حدود 110 مقاله از ما در مجلات علمی چاپ می شود. این قدم بسیار خوبیست. برخی از اساتید ما سالانه 6 مقاله دارند. میانگین مقالات ما نزدیک به 2 مقاله علمی پژوهشی برای هر عضو هیأت علمی است.

حجت الاسلام نقیب گفت: با بررسی آمار رتبه بندی دانشگاه ها از لحاظ وضعیت علمی میبینیم که دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در سال 93 در رتبه بالای 250 بوده است اما در حال حاضر زیر رتبه 100 قرار داریم.

سید محمد نقیب ضمن ابراز خرسندی از پذیرش 2 مجله علمی پژوهشی از سوی دانشکده های علوم قرآنی اصفهان و خوی، بیان کرد: این موضوع گام بسیار مؤثر و مفیدی در جهت رشد فضای علمی دانشگاه بوده است. البته این به معنی پایان کار نیست و درصدد هستیم مجوز مجلات بیشتری را به عنوان فعالیت مهم علمی دانشگاه دریافت نماییم.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم جمع آوری 12000 نسخه خطی قرآن کریم، تفسیر و ترجمه قرآن ، برگزاری کارگاه های علمی و ... را نیز به عنوان بخشی از فعالیت های پژوهشکده دانشگاه عنوان کرد.

وی با اشاره به درخشش دانشجویان دانشگاه در المپیاد علمی دانشجویی کشور گفت: خوشبختانه سال گذشته 9 رتبه برتر از سوی دانشجویان ما در المپیاد علمی کشور کسب گردید. امسال  نیز امیدواریم با آموزش هایی که انجام دادینم این آمار را بالا ببریم. همچنین برای دانشجویانی که در المپیادهای علمی کشور حائز رتبه میشوند، امتیازات بسیار خوبی از سوی وزارت علوم تعلق می گیرد.

حجت الاسلام نقیب با اشاره به برگزاری سیزدهمین همایش بینالمللی پژوهش های قرآنی ، حضور پرشور اعضای محترم هیأت علمی در این همایش و همایش هایی که با مشارکت دانشگاه برگزار می شوند را خواستار شد.

وی در پایان به کسب مجوز مدارس غیرانتفاعی قرآنی از سوی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اشاره کرد و از آغاز فعالیت آن از سال تحصیلی 1402 خبر داد.

  • گروه خبری : مهمترین اخبار,کل اخبار
  • کد خبر : 7979
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید