• تاریخ انتشار : 1401/06/20 - 08:27
  • تعداد بازدید : 44
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کتاب مشاهیر و فعالان قرآنی یزد ویژه قاریان و حافظان منتشر شد

کتاب مشاهیر و فعالان قرآنی یزد ویژه قاریان و حافظان (دفتر اول) از سوی اعضای هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی میبد تألیف شد.

به گزارش ایحا از میبد، کتاب مشاهیر و فعالان قرآنی یزد ویژه قاریان و حافظان (دفتر اول) با همکاری حجت الاسلام محمدمهدی خواجه پور و دکتر مجتبی محمدی مزرعه شاهی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم منتشر شد.

حجت الاسلام خواجه پور عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی میبد در این خصوص اظهار کرد: پرداختن به زندگی مشاهیر و علمای قرآنی که در زمینه قرآن و معارف ناب آن دست به قلم برده یا فعالیت‌هایی همچون سخنرانی و تبلیغ داشته‌اند و یا نظرات ارزنده‌ای درباره معارف قرآن و علوم مرتبط با آن ارائه داده اند، سبب گسترده شدن تفکر قرآنی و علمی در جامعه شده و به تلاشگران مسیر روشن قرآن کریم ارج و قرب بخشیده و آنان را به جامعه می شناساند.

وی افزود: در همین راستا، در این کتاب به طور اجمالی به بررسی زندگی نامه چند تن از قاریان و حافظان قرآن کریم پرداخته می‌شود و از آنجا که استان یزد از دیرباز دارای اصالتی خاص بوده، آن گونه که در ازمنه پیش، دارالعباده خوانده می‌شد، به همین سبب مهد مشاهیر قرآنی زیادی بوده است و در طی قرون و اعصار متمادی، نام‌آوران بی‌شماری در رشته‌های مختلف قرآنی در دامن خود پرورش داده است.

خواجه پور گفت: لذا زندگی قاریان و حافظان استان یزد در این کتاب بررسی شده است تا شناخت سبک زندگی، دیدگاه ها و سیره رفتاری این بزرگان، عاملی مهم برای تقویت باورهای دینی و قرآنی توده مردم شود.

شایان ذکر است این کتاب توسط انتشارات تفکر طلایی انتشار یافت.

  • گروه خبری : مهمترین اخبار,کل اخبار
  • کد خبر : 7983
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید