• تاریخ انتشار : 1400/10/14 - 09:31
  • تعداد بازدید : 181
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

گرامیداشت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در سبزوار

مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی در دانشکده علوم قرآنی سبزوار برگزار شد

به گزارش ایحاء از سبزوار، به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی نشست مجازی با عنوان «انقلابی گری اصیل در نگاه و منش مکتب سلیمانی»  با حضور عباس بیدخوری جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس در دانشکده علوم قرآنی سبزوار برگزار گردید.

در این مراسم عباس بیدخوری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی، شخصیت سردار دلها را شخصیتی بی نظیر در جهان اسلام خواند و با بیان اینکه شخصیت و مکتب شهید سلیمانی در چند هدف و عنوان خاص خلاصه نمی شود ، شاخصه های مکتب انسان ساز شهید سلیمانی را برشمرد.

وی اظهار کرد: اعتقاد کامل به نظام جمهوری اسلامی مهمترین ویژگی این شهید والامقام بود. شهید سلیمانی از عمق جان به نظام مقدس جمهوری اسلامی که برخاسته از رای اکثریت ملت ایران بود، اعتقاد راسخ داشت. نظامی که با خون هزاران شهید و آزاده و جانباز و با سختی و مشقت های های فراوانی به بار نشسته است و شهید سلیمانی به این نظام عشق می ورزید.

بیدخوری افزود: شهید سلیمانی پرورش یافته مکتب اهل بیت علیهم السلام بود و همان طور که در سیره حضرت عباس علیه السلام دو کلمه "چرا" و "کجا" وجود نداشت شهید سلیمانی هم با الگوی گیری از حضرت عباس علیه السلام در هیچ کجای زندگی در مقابل امام و رهبری نبود و با تمام وجود سراپا برای نظام ایستاد و برایش دو کلمه "چرا"  و "چگونه" معنی نداشت. و به این دلیل بود که زمانی که عراقی ها از شر داعش دست به دامن ایران و شهید سلیمانی شدند بدون هیچ درنگی و بهانه ای به یاری ملت عراق شتافت.

محبت نسبت به ملت و امت اسلام و به ویژه ایران دیگر ویژگی مطرح شده درخصوص مهم سردار سلیمانی بود.

این جانباز سرافراز اسلام، شدت در خشونت در مقابل معاندین ایران و جمهوری اسلامی، صادق الوعد بودن و اهل بکاء بودن را به عنوان خصوصیات بارز سردار دلها عنوان کرد و گفت: شهید سلیمانی مصداق آیه شریفه أشدّاء على الْکفّار رحماء بیْنهمْ بود و دراوج محبت و عطوفت در مقابل دشمنان دین و اسلام و در میدان نبرد با معاندین و حرامیان با خشونت و اقتدار وارد میدان می شد.

وی افزود: در سیره سردار سلیمانی هیچ نقض قول و بدعهدی دیده نمی شود و همانطور که در قرآن از شاخصه های انبیاء صادق الوعد بودن است شهید سلیمانی به هر وعده ای داد عمل کرد. به عنوان نمونه در مراسمی که به مناسبت کنگره شهداء در شهرستان لنگرود برگزار شد کمتر از سه ماه را برای پایان حکومت داعش اعلام کرد و به این وعده خود عمل کرد و حکومت داعش در کمتر از سه ماه از آن سخنرانی پایان یافت. همچنین شهید سلیمانی اهل گریه و بکاء بود. اخلاص توام با عمل و همراه آن بکاء و گریه در آستان خداوند، ایشان را عزیز و مقتدر کرده بود.

  • گروه خبری : کل اخبار
  • کد خبر : 5989
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید