• تاریخ انتشار : 1401/06/16 - 18:32
  • تعداد بازدید : 102
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
حجت الاسلام خاموشی در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه:

پژوهش محوری، مهمترین اصل در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم باشد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه فعالیت های پژوهشی را مهمترین عامل ارتقاء جایگاه دانشگاه در کشور عنوان کرد.

به گزارش ایحا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست اعضای هیأت علمی و اساتید دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، افزایش فعالیت های علمی اساتید از طریق نگارش مقالات و ارتقاء سطح آثار دانشگاه را خواستار شد.

وی در ابتدا اظهار کرد: این دانشگاهی که مزین به نام قرآن است، باید سرآمد دانشگاه های دیگر در رشته های علوم انسانی باشد. دانشجوی علوم قرآن باید آئینه تمام نمای معارف قرآن و به عنوان الگویی فرهنگی و قرآنی برای جوانان جامعه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی با بیان اینکه دانشگاه باید پژوهش محور باشد، اظهار کرد: اگر در علوم انسانی، دانشگاه پژوهش محور پیش نرود، آسیب خواهد دید. اساتید در زمینه نگارش مقالات اهتمام بیشتری داشته باشند. خوشبختانه مقالات دانشگاه پیشرفت قابل توجهی داشته است. فعالیت های علمی و پژوهشی می تواند دانشگاه را در سطح کشور بیش از پیش معرفی کنند و موجب ارتقاء آن در جامعه علمی کشور شوند.

وی پیشرفت دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی را با افزایش رشته ها و همچنین افزایش توانمندی اساتید و دانشجویان در زمینه های علمی و پژوهشی خواستار شد.

رئیس هیأت امنای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بر استفاده از ظرفیت سامانه های یکپارچه آموزش مجازی و برخط دانشگاه با نظر به ضوابط وقوانین وزارت علوم در فعالیت های پژوهشی ، آموزش های کمک درسی و تبادل اطلاعات علمی میان اساتید و دانشجویان سراسر کشورتأکید کرد .

حجت الاسلام خاموشی در ادامه به بیان گزارشی از برخی فعالیت ها و تحولات در اداره موقوفات کشور در سازمان اوقاف پرداخت و اظهار کرد: از  سال 1396 با انجام برنامه های دقیق و نظم دهی در اداره و بازدهی موقوفات، درآمد سازمان از محل موقوفات به چندین بابر افزایش یافت رسید و امسال نیز پیشبینی افزایش چند در صدی را داریم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در برنامه ریزی جدید به جای اجاره موقوفات با مبالغ ناچیز، سازمان اوقاف، خود متولی بهره وری از موقوفات شده است. برای مثال به جای اینکه یک قطعه زمین موقوفه را با مبلغ پایین اجاره بدهیم، بازدهی و درآمدزایی این زمین را از طریق تغییر کاربری و یا تولید و کشت محصول، چندین برابر کردیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سایر اقدامات سازمان به بیان تحولات چشمگیر در حوزه دانش بنیان پرداخت و اظهار کرد: نگاه سازمان اوقاف حل مشکلات کشور از طریق وقف و سرمایه وقف است. در حوزه دانش بنیان پیشرفت های چشمگیری داشته ایم. بیش از 35 طرح در بخش های مختلف علمی، اقتصادی و پزشکی، آماده شده که در نمایشگاه هفته وقف امسال رونمایی خواهد شد. ما از دانشگاه می خواهیم در این مسیر به ما کمک کند و با ما همدلی داشته باشند.

  • گروه خبری : مهمترین اخبار,کل اخبار
  • کد خبر : 7978
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید