• تاریخ انتشار : 1401/03/10 - 12:42
  • تعداد بازدید : 119
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
نفر اول جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان:

پایان مسابقات قرآنی، باید نقطه شروع تحولات قرآنی در کشور باشد

نماینده دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در جشنواره قرآن و عترت، پایان مسابقات قرآنی را نقطه شروع تحولات قرآنی در کشور عنوان کرد.

به گزارش ایحا از قم، ابوالفضل صادقی دانشجوی مقطع دکتری دانشکده علوم قرآنی قم شرکت کننده در بخش معارفی  سی و ششمین دوره جشنواره ملی قرآن دانشجویان در گفت و گو با خبرنگار ایحا به بیان آسیب ها و فرصت های مسابقات قرآنی در کشور پرداخت.

وی ضمن تشکر از همراهی مجموعه دانشگاه گفت: حقیقتا خیلی خوشحال هستم که به فضل و لطف پروردگار، موفق شدم  در این دوره از مسابقات، در رشته ی تفسیر، رتبه ی اول کشوری دانشجویان را کسب کنم و افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در سطح کشور ثبت کنم‌. و از همین‏جا از تمامی اساتید عزیز و ارجمند در دانشکده علوم قرآنی قم که در این موفقیت، سهم بسزایی داشتند، تقدیر و تشکر می کنم.

صادقی در خصوص سطح مسابقات گفت: مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود و متسابقین هم از معلومات قرآنی خوبی برخوردار بودند که در نهایت، بنده توانستم از بین دانشجویان، رتبه ی اول را کسب کنم.

وی افزود: داوری ها و نحوه برگزاری مسابقات هم از نظم خوبی برخوردار بود و در مجموع رضایت بخش بود و مشکل خاصی در جریان برگزاری مسابقات پیش نیامد.

صادقی در بخشی از سخنان خود به بیان نقاط قوت این مسابقات پرداخت و اظهار کرد: به نظرم از مهم ترین نقاط قوت این دوره از مسابقات، تنوع رشته های آوایی و معارفی و همچنین میزبانی خوب و قابل تقدیر دانشگاه قم بود.

وی افزود: به نظرم برگزاری اینگونه مسابقات در شکل گیری فرهنگ قرآنی در کشور نقش بسزایی دارد، چراکه دانشجویان ارجمند، آینده سازان این مرز و بوم هستند و خصوصا دانشجویان قرآنی می توانند طلایه داران انتقال فرهنگ دینی و قرآنی به نسل های آینده باشند.

دانشجوی دانشکده علوم قرآنی قم در خصوص نقاط ضعف و چالش های اینگونه مسابقات گفت: نقطه ضعف عمومی مسابقات قرآنی درکشور را می توان در این نکته دانست که معمولا مسابقات در روز جشنواره پایان می پذیرد درحالیکه بایستی نقطه شروع تحولات قرآنی در کشور بوده و بتوان از دانشجویان برگزیده در سطح کشور، جهت ترویج معارف قرآنی استفاده نمود.

وی همچنین بیان کرد:  به نظرم اگر مسابقات در سطح دانشگاه ها منسجم تر برگزار شود و تبلیغات بیشتری نیز صورت بگیرد، دانشجویان بیشتری در این  مسابقات شرکت نموده و بالطبع سطح مسابقات بالاتر رفته و رقابت ها جذاب تر خواهند شد.

ابوالفضل صادقی در مورد میزان نقش دانشگاه در موفقیتش خاطر نشان کرد: قطعاً در دانشگاه علوم و معارف قرآن برای موفقیت و رشد در زمینه های قرآنی زمینه مساعدتر است اما برای اینکه در امور قرآنی به نتیجه برسیم نیازمند تلاشی فراتر از برنامه های دانشگاه است.

وی در پایان با قدردانی از همه کسانی که در موفقیتش نقش داشتند گفت: همینجا از زحمات و تلاش های تمامی اساتید و کارکنان دانشکده علوم قرآنی تشکر کنم و برای همگی عزیزان آرزوی توفیق و سربلندی نمایم. همچنین از صبر و همراهی همسرم هم که در موفقیت بنده، سهم بسزایی داشتند، تقدیر و تشکر میکنم. امیدوارم برگزاری اینگونه مسابقات، باعث افزایش سطح قرآن محوری در زندگی عموم مردم عزیزمان گردد و همه با تمسک جستن به ثقل اکبر و اصغر بتونیم  افتخار سربازی حضرت امام زمان رو پیدا کنیم. التماس دعا.

 

  • گروه خبری : مصاحبه,کل اخبار
  • کد خبر : 6691
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید